„Myslím si, že konvičky patří, kromě lokálních nosních kortikoidů, mezi naše nejvýznamnější „pomocníky“. Pacientům je doporučuji prakticky denně, naprostá většina z nich má při používání konvičky alespoň částečnou úlevu od svých obtíží. Doporučuji v podstatě všem nosním pacientům, dokonce v rámci mojí rodiny a příbuzenstva se získala konvička své příznivce. Osobně s ní mám zatím také velmi dobré zkušenosti.“
„Výplachy konvičkou doporučujeme jako podpůrnou činnost při opakovaných častých rýmách, zánětech nosohltanu, dutin, atd. Dále alergikům u chronických alergických rým a pacientům pracujícím v prašném prostředí apod. V podstatě se dá říct, že po našich zákrocích v oblasti nosu, dutin a nosohltanu – např. po operaci nosních polypů – se jedná o maximálně šetrnou a účinnou podpůrnou terapii. Zvláště se mi líbí, že nejde o střik, ale o propláchnutí nosu, čímž se snáze odplaví veškeré nečistoty z povrchu sliznice. Výplach nosu neprobíhá pod tlakem, ale samospádem, což minimalizuje zatečení do středouší. Jednoduchý způsob aplikace, který zvládají i malé děti, je jen další třešničkou na dortu.“
„Musím uznat, že Vaše konvička je geniální vynález. Použití je opravdu u všech forem rýmy (akutní, chronické, alergické). Nejlepší zkušenosti při léčbě akutní rýmy máme při laváži slabě hypertonickým roztokem (plná odměrka soli se rozpustí v ne zcela plné konvičce). Sprej s mořskou vodou nemůže nikdy dosáhnout stejných výsledků, protože jen vyplachovací proud z konvičky dokonale vyčistí nosní dutiny, velké vedlejší nosní dutiny i ty drobounké čichové dutinky, kde se všude hnis udržuje. Ruší se tím bludný kruh, kdy hlenohnis stagnující na sliznici způsobuje otok, překrvení a prosáknutí sliznice s ucpáním dutin a další následnou akumulaci hlenohnisu. Naopak, odplavením hlenohnisu a zprůchodněním nosu slabě hypertonickým roztokem se uvolní ostiomeatální jednotky (oblast vývodů dutin). Rýma se tak dá zvládnout i na 3-4 dny. Má šestiletá dcera, která je často nemocná ze školky, je toho důkazem. Výplach nosu se osvědčuje i u sinobronchiálního syndromu, kdy pacient jen vlhce kašle a má zánět průdušek trvající i několik týdnů (hnis stagnující ve vedlejších nosních dutinách stéká po zadní stěně nosohltanu – hlavně vleže – až do průdušek). Navenek ale rýma jakoby už ustala, ale když se vypláchne nos konvičkou, často vyteče z nosu hlenohnis.“
„Mám jedenáctiletého syna – pylového alergika, který nyní právě trpí sezonními potížemi, na které užívá Avamys nosní spray a při potížích navíc Olynth spray. První použití konvičky bylo obtížné, vzhledem k výraznému otoku sliznic. Proplach nosu se i přes opakované pokusy nedařil, přesto syn pocítil alespoň krátkodobou úlevu. Následující den se podařilo provést proplach slabým proudem isotonického roztoku a na noc nebylo nutno aplikovat Olynth. Od třetího večera se již synovi natolik ulevilo a došlo k výraznému snížení otoku nosních sliznic, takže proplach nosu probíhá plným proudem roztoku tak, jak je ukázáno na ilustrativním obrázku. Během týdne vysadil aplikaci Avamasu a i nadále je bez příznaků nosní obstrukce a výrazně se snížila vodnatá nosní sekrece. Nosní laváž si již syn zvládne provést zcela sám. Na základě této pozitivní zkušenosti konvičku doporučuji ve své ordinaci pacientům s chronickou rýmou a alergickou rýmu.“